ورود و ثبت نام

دوره جامع تعمیر لباسشویی ویژه بازار کار

3,490,000 تومان

آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی (معرفی دوره)

آیا تاکنون به این مسئله اندیشیده اید که تنها با گذراندن یک دوره آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی وارد عرصه کار شوید؟ می توان به راحتی و تنها با سپری کردن یک دوره آموزشی حرفه ای، به عنوان یک تکنسین وارد عرصه کار شد. پیشرفت تکنولوژی محصولات رفاهی بسیاری را برای انسان ها به وجود آورد، که یکی از این محصولات، ماشین لباسشویی است. 

امروزه در تمام خانه ها می توان ماشین لباسشویی یافت. زیرا با استفاده از این محصول خانم ها می توانند با سرعت بالا و به سادگی لباس های کثیف را مورد شستشو قرار دهند. از سوی دیگر کاربرد ماشین های لباسشویی بسیار زیاد است و خانم های خانه دار از این ماشین برای شستشوی دیگر ملحفه ها و پارچه های موجود در منزل نیز استفاده می کنند. 

اما همانطور که می دانیم ماشین های لباسشویی نیز همچون دیگر تجهیزات برقی، ممکن است دچار خرابی و مشکل شوند. از این رو مردم جامعه نیاز به تعمیرکارانی در زمینه تعمیر ماشین های لباسشویی دارند، که در صورت بروز مشکل بتوانند به آنها مراجعه نمایند. 

افراد بسیاری در کشور وجود دارند که می توانند پس از گذراندن دوره آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی، مدرک معتبری دریافت کرده و وارد عرصه کار تعمیر ماشین لباسشویی شوند. با این اقدام نه تنها کارآموز دوره تعمیر ماشین لباسشویی می تواند برای خود یک شغل مناسب مهیا کند، بلکه مردم جامعه نیز در صورت خراب شدن ماشین لباسشویی خود، می دانند باید به چه کسی مراجعه کنند. 

اموزش تعمیرات لباسشویی

خلاصه مطالب

معرفی سر فصل های دوره

دوره تعمیرات ماشین های لباسشویی که به صورت آنلاین و اینترنتی برگزار می شود، از سرفصل های مشخصی برخوردار است. تعمیرکاران در این دوره می توانند آموزش های بسیاری را سپری کرده و به مهارت بالایی دست یابند. از جمله سرفصل های مهمی که در این دوره به کارآموزان حرفه تعمیر ماشین لباسشویی آموزش داده می شود، باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • آموزش اجزای الکتریکی ماشین های لباسشویی تمام اتوماتیک
 • آموزش شناخت تمام اجزای تشکیل دهنده انواع ماشین های لباسشویی
 • آموزش تعویض المنت( هیتر یا گرمکن دستگاه) ماشین لباسشویی
 • آموزش شناخت و تعمیر میکروسوئیچ در انواع ماشین های لباسشویی
 • آموزش نحوه عیب یابی هیتر استارت یا ترموستات ماشین های لباسشویی
 • آموزش تعمیر قفل مغناطیسی درب ماشین لباسشویی
 • آموزش عملکرد شیر الکتریکی در انواع ماشین های لباسشویی
 • آموزش تعمیر و تعویض پلاتین های داخلی، شناخته صفحه منعکس کننده حرارت و تیغه های فلزی
 • آموزش شناخت عملکرد تایمر یا برنامه ریز دستگاه لباسشویی
 • آموزش تعمیر واتر پمپ
 • آموزش تعمیر هیدروستات اتومات در انواع ماشین های لباسشویی
 • آموزش تعمیر الکتریکی موتور ماشین های لباسشویی مختلف
 • آموزش تعمیر موتور شستشوی در ماشین های لباسشویی دیجیتال
 • آموزش تعمیر رله روی برد، کاپاسیتور و اجزای برد ماشین های لباسشویی

تمامی این آموزش ها را می توان زیر نظر مهندس نصیریان، در دوره آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی سپری کرد و به یک تکنسین حرفه ای در زمینه تعمیر انواع ماشین های لباسشویی تبدیل شد. تنها کافیست به مهندسان مجموعه مهندس نابغه اعتماد کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن به یک تعمیرکار حرفه ای ماشین لباسشویی تبدیل شوید. 

آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی

آموزش اینترنتی تعمیرات ماشین لباسشویی

دوره مجازی تعمیرات ماشین لباسشویی یکی از محبوب ترین دوره های آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی در کشور است، که برای تمام کارآموزان مناسب است. ممکن است برخی از افراد به دلیل شرایط خاصی که دارند، قادر نباشند در کلاس های حضوری شرکت کنند. به همین دلیل آنها به صورت اینترنتی آموزش دیده و در کوتاه ترین زمان ممکن به یک تکنسین حرفه ای تبدیل خواهند شد. 

مجموعه مهندس نابغه با ارائه دوره آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی به صورت اینترنتی، تمام جزئیات را آموزش می دهد. مهندس نصیریان برای تسریع در عمل آموزش خود، دوره آموزش اینترنتی تعمیرات ماشین لباسشویی را به کارآموزان خود ارائه نموده است. از این رو افرادی که تمایل دارند به صورت حرفه ای در زمینه تعمیر ماشین های لباسشویی فعالیت کنند، می توانند از این دوره استفاده کنند. 

ماشین های لباسشویی که در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند، هر یک دارای قابلیت ها و تجهیزات متفاوتی هستند. از این رو تنها یاد گرفتن تعمیر یک مدل ماشین لباسشویی برای تعمیرکاران کافی نخواهد بود. آنها باید با تمام نمونه ماشین های لباسشویی آشنا شده و در مورد قطعاتی که در داخل آنها به کار رفته است به اطلاعات کلی دست یابند. 

پس شرکت در دوره آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی به آنها این امکان را می دهد که بتوانند با عملکرد هر یک از این قطعات به کار رفته در ماشین لباسشویی آشنا شده و در صورت خرابی، اقدام به تعمیر آنها نمایند. 

تعمیر لباسشویی

دوره مجازی تعمیرات ماشین لباسشویی

پیشرفت تکنولوژی دسترسی به هر نوع دوره آموزشی را برای علاقه مندان آسان نموده است. به گونه ای که امروزه بسیاری از افراد علاقه مند به دوره های آموزشی مختلف، به صورت اینترنتی و آنلاین در دوره ها شرکت می کنند. یکی از این دوره های محبوب که می توان با تهیه آن در کوتاه ترین زمان ممکن به یک تکنسین حرفه ای تبدیل شد، آموزش مجازی تعمیرات ماشین لباسشویی است. 

در دوره آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی مجازی، تعمیرکاران ابتدا با انواع مختلف ماشین های لباسشویی آشنا می شوند. از جمله ماشین های لباسشویی دوقلو، اتوماتیک، سطلی و قدیمی. این ماشین ها هر یک ممکن است توسط یک شرکت یا برند خاصی طراحی و تولید شده باشد. اما به طور کلی قطعاتی که در آنها به کار برده می شود، یکسان هستند. 

از این رو تعمیر آنها کار دشواری نخواهد بود. تنها ممکن است در برخی جزئیات با یکدیگر تفاوت هایی داشته باشند. در مرحله بعد دوره آموزش مجازی، کارآموزان با انواع قطعاتی که در این دستگاه ها به کار رفته اند آشنا خواهند شد. تجهیزاتی همچون ترموستات، میکرو سوئیچ، واتر پمپ، شیر برقی، تایمر، هیدرواستات، موتور، المنت، برد، جا پودری و … . 

این قطعات از جمله مهمترین قطعاتی هستند که در ماشین های لباسشویی به کار می روند. بروز هرگونه آسیب و خرابی در هر کدام از این قطعات، منجر به نقص عملکرد ماشین لباسشویی خواهد شد. از این رو لازم است با این قطعات آشنا شده و در مورد نوع عملکرد آنها در دستگاه نیز به اطلاعات مطلوبی دست یافت. پس از آن می توان برای تعمیر ماشین لباسشویی با دقت و مهارت بالا اقدام کرد. 

آموزش تعمیرات لباسشویی

آموزش آنلاین تعمیرات ماشین لباسشویی

شاید برخی تصور کنند که سپری کردن دوره آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی به صورت آنلاین چندان موثر نباشد. زیرا آنها باور دارند برای تعمیر ماشین های لباسشویی باید به صورت عملی اقدام کرد و مهندس بر روی عملکرد کارآموز نظارت داشته باشد. اما باید بگوییم این باور غلط است.

امروزه می توان به روش های مختلفی دوره های آموزشی را در هر زمینه ای سپری کرد. به طور کلی یک تعمیرکار ماشین لباسشویی اگر در مورد قطعات به کار رفته در دستگاه اطلاعات کاملی داشته باشد و بتواند اقدام به تعمیر یا تعویض قطعه نماید، می تواند به سادگی و در زمان کوتاه به یک تکنسین حرفه ای تبدیل شود. 

تعمیرکارانی که در دوره آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی شرکت می کنند، اصولا افرادی هستند که در زمینه تعمیر ماشین های لباسشویی قبلا فعالیت هایی داشته اند. یا آنکه با تمام قطعات مورد استفاده در این دستگاه ها آشنا هستند. از این رو آموزش آنلاین تعمیرات ماشین لباسشویی برای آنها کار دشواری نخواهد بود. حتی افرادی که هیچ اطلاعاتی در مورد تعمیر ماشین های لباسشویی ندارند نیز، می توانند پس از مشاهده این دوره به تعمیرکار حرفه ای تبدیل شوند.  

آنها به سادگی و در زمان کوتاهی می توانند علت بروز مشکل در ماشین لباسشویی را شناسایی کرده و اقدام به برطرف کردن آن نمایند. پس تفاوتی ندارد آموزش تعمیر ماشین های لباسشویی به چه صورت باشد، در هر صورت تعمیرکاران می توانند در این زمینه بهترین اقدام را نمایند. 

آموزش تعمیر ماشین لباسشویی

دوره آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی برای رفع لرزش

حتما برای شما هم پیش آمده است که در اطرافیان خود، برخی خانم ها از لرزش ماشین لباسشویی خود در زمان فعالیت گلایه می کنند. مشکل لرزش ماشین های لباسشویی از رایج ترین مشکلاتی است که می توان با آن مواجه شد. در حالت معمول اصلی ترین علت بروز چنین مشکلی، خراب شدن موتور و بلبرینگ ها است. 

افرادی که دوره آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی را سپری می کنند، این نکته را می دانند که برای برطرف کردن چنین مشکلی، باید چه اقدامی انجام دهند. آنها باید ابتدا تسمه را از پولی بزرگ موتور ماشین لباسشویی جدا کرده و با دقت پولی را حرکت دهند. در صورتی که با این حرکت صدای ناهنجاری به گوش رسید، یعنی بلبرینگ موتور خراب شده است. 

از این رو تنها با تعویض بلبرینگ های ماشین لباسشویی می توان به سادگی مشکل لرزش ماشین لباسشویی را برطرف نمود. البته باید بدانید که تعویض بلبرینگ های موتور لباسشویی کار تخصصی بوده و تنها تکنسین های حرفه ای می توانند این فرایند را انجام دهند. تعمیرکارانی که زیر نظر مهندس نصیریان در دوره تعمیر ماشین لباسشویی شرکت کرده باشند، به سادگی این تعویض را انجام خواهند داد. 

آموزش تعمیر ماشین لباسشویی و رفع مشکل آبریزی آن

ماشین های لباسشویی به دلیل فعالیت های سنگینی که دارند، اصولا با مشکلات مختلفی مواجه می شوند. یکی از این مشکلات متداول، آبریزی لباسشویی است. معمولا مهمترین علت آبریزی ماشین های لباسشویی، آسیب دیدگی پمپ تخلیه، شلنگ ها، لاستیک دور درب، شیر ورودی، کاسه نمد، واشر درپوش و یا نگهدارنده در است. 

مجموعه مهندس نابغه در دوره آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی، نحوه برطرف کردن این مشکل را به صورت کاملا تخصصی به تعمیرکاران آموزش می دهد. کارآموزان در این دوره به اطلاعات بسیاری در این زمینه دست می یابند، که آنها را به یک تکنسین حرفه ای تبدیل می کند. آنها آموزش می بینند که برای رفع آبریزی ماشین لباسشویی ابتدا باید بدنه ماشین را بیرون آورند و شلنگ ها را مورد بررسی قرار دهند.

در صورتی که شلنگ ها دچار خوردگی و پارگی شده باشند، باید تعویض گردند. در غیر این صورت باید تعمیرکار به سراغ بررسی پمپ تخلیه رود. پمپ تخلیه در تمام ماشین های لباسشویی به موتور چسبیده و باید با دقت بررسی گردد. در صورتی که پمپ دچار آسیب شده باشد نیز، می توان آن را با نمونه سالم دیگری تعویض کرد. 

ماشین لباسشویی هایی که از ناحیه پشت آبریزی دارند، ممکن است با خرابی شیر ورودی مواجه باشند. اما اگر نشتی آب از قسمت جلوی ماشین باشد، علت می تواند خراب شدن لاستیک دور درب باشد که با یک تعویض ساده قابل تعمیر است. در برخی موارد نیز خراب شدن هیدروستات ماشین لباسشویی، منجر به نشت آب می شود. 

اگر در زمان آبگیری با نشت آب در ماشین لباسشویی مواجه شوید، باید اقدام به بررسی هیدروستات نمایید. پس بروز یک آسیب در ماشین ممکن است دلایل متعددی داشته باشد که تنها بررسی و تعمیر آن، در حیطه تخصصی یک تعمیرکار حرفه ای و آموزش دیده خواهد بود. 

آموزش تعمیر لباسشویی

آموزش تعمیر ماشین لباسشویی قدیمی

شما هیچ ماشین لباسشویی قدیمی را نمی یابید که بعد از سالها هنوز با مشکل مواجه نشده باشد. ماشین لباسشویی ها نیز همچون دیگر تجهیزات برقی، با پیشرفت تکنولوژی پیشرفت کرده اند. اما هنوز هم ماشین های قدیمی وجود دارند که از سیستم ساده تری برخوردار بوده و با یک اتفاق ساده دچار مشکل می شوند. 

تعمیرکارانی که در دوره آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی شرکت می کنند، جزو آن دسته از افرادی هستند که بدون توجه به نوع قدیمی ماشین لباسشویی، ابتدا به بررسی علت بروز مشکل می پردازند. آنها می دانند که باید علت مشکل ماشین لباسشویی را بدانند، تا پس از آن بررسی نمایند که آیا ماشین نیاز به تعمیر دارد یا خیر؟ 

علت این بررسی آن است که تعمیرکاران بدانند آیا برطرف کردن مشکل ماشین های لباسشویی قدیمی ساده و کم هزینه است، یا نیاز به صرف هزینه بسیار بالایی خواهد داشت؟ چه ماشین لباسشویی جدید باشد چه قدیمی، معقول ترین اقدام آن است که مشکل را یافته و اقدام به تعمیر آن نمایید. برای این کار نیز، نیاز دارید که یک تعمیرکار حرفه ای باشید تا به جای برطرف کردن مشکل ماشین لباسشویی، مشکل دیگری به آن نیفزایید. 

اصولا ماشین لباسشویی های قدیمی با مشکلاتی همچون، عدم چرخش، اتصالی در فیوز، صدای بلند یا عجیب ماشین لباسشویی، عملکرد نادرست دکمه ها، خارج شدن آب در زمان کار ماشین و … مواجه می شوند. می توان هر یک از این مشکلات را به راحتی برطرف نموده و پس از تعویض یک قطعه، عملکرد ماشین لباسشویی را بهبود بخشید.

هزینه تعمیر ماشین لباسشویی

آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی دوقلو

یکی از نمونه ماشین های لباسشویی که تعمیر آن در دوره آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی به کارآموزان آموزش داده می شود، ماشین لباسشویی دوقلو است. پیش از آنکه ماشین های لباسشویی تمام اتوماتیک تولید و به بازار عرضه شوند، ماشین های دوقلو بسیار مورد توجه خریداران قرار گرفته بودند. 

در حال حاضر نیز با وجود تولید انبوه ماشین های لباسشویی اتوماتیک در اندازه ها و ظرفیت های مختلف، باز هم بیشتر مردم کشور تمایل دارند از ماشین های دوقول استفاده کنند. علت این مسئله در کاربرد بسیار عالی این نوع ماشین ها است. خانم ها می توانند در ماشین های لباسشویی دوقلو، روفرشی و پتو را نیز مورد شستشو قرار دهند. 

بدون تردید طرز کار این نوع ماشین های لباسشویی با دیگر نمونه ماشین ها متفاوت است. از این رو تعمیرکاران باید روش های دیگری را برای عیب یابی و تعمیر این نوع دستگاه ها استفاده کنند. پس آنها نیاز دارند تا به خوبی دوره آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی را سپری کرده و با تمام قطعات موجود در این نوع ماشین های لباسشویی آشنا شوند. 

از آنجایی که استفاده از ماشین های لباسشویی دوقلو در میان مردم متداول است، بهتر است تعمیرکاران با دقت و حساسیت بیشتری در زمینه عیب یابی و تعمیر این دستگاه ها آموزش های لازم را سپری کنند. مهندس نصیریان و مجموعه مهندس نابغه با تمام جزئیات در دوره تعمیر ماشین لباسشویی دوقلو، آموزش های لازم را به تعمیرکاران ارائه می دهند. 

تعمیرکاران می توانند پس از گذراندن دوره آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی در کوتاه ترین زمان ممکن و با دقت بالایی علت بروز مشکل در این نوع ماشین های لباسشویی را بررسی کرده و تعمیر کنند. زیرا آنها بعد از دوره به تسلط بالایی دست می یابند که منجر می شود با دقت مشکل ماشین لباسشویی دوقلو را بررسی کرده و آن را برطرف نمایند. 

آموزش تعمیر ماشین لباسشویی سطلی

از دیگر نمونه ماشین های لباسشویی که تعمیر آن در دوره آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی توسط مهندس نصیریان با تمام جزئیات آموزش داده می شود، تعمیر ماشین های لباسشویی سطلی است. با وجود آنکه امروزه کمتر از این مدل ماشین های لباسشویی استفاده می شود، اما تکنسین های حرفه ای باید نسبت به تمام نمونه ماشین های لباسشویی اطلاعات کافی به دست آورند. 

از این رو آنها باید در کنار آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی دوقلو، دوره آموزش تعمیر ماشین لباسشویی سطلی را نیز سپری کنند. از آنجایی که ماشین های لباسشویی سطلی از قیمت پایین تری نسبت به دیگر نمونه ماشین ها برخوردارند، بسیاری از خانواده های کم درآمد اقدام به خرید و استفاده از آنها می نمایند. 

نحوه کارکرد این نوع ماشین های لباسشویی بسیار ساده بوده و لباس ها را در سریع ترین زمان ممکن مورد شستشو قرار می دهد. می توان از این ماشین های لباسشویی در محیط های مختلفی استفاده کرد. اما در برخی مواقع ممکن است ماشین های سطلی با مشکلاتی همچون نشتی آب از بدنه یا ماشین، عدم چرخش پروانه، سر و صدای زیاد، از کار افتادگی خشک کن و … مواجه شوند. 

از این رو لازم است تعمیرکاران دوره آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی را سپری کرده و به صورت حرفه ای بروز هرگونه مشکلی در این نوع ماشین های لباسشویی را مورد بررسی قرار دهند. کارآموزان می توانند در مدت زمان کوتاهی به یک تعمیرکار حرفه ای و متخصص تبدیل شده و تمام مشکلات انواع ماشین های لباسشویی را مورد بررسی قرار داده و تعمیر کنند. 

آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی

آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی اتوماتیک

ماشین لباسشویی های اتوماتیک و تمام اتوماتیک آخرین نمونه از ماشین های لباسشویی تولید شده در بازار هستند، که امروزه در بیشتر خانه ها می توان این نوع ماشین ها را یافت. شاید دشوارترین و حساس ترین نمونه ماشین های لباسشویی که باید تعمیر شوند، ماشین های اتوماتیک باشند. زیرا این ماشین ها از پیچیدگی ساختاری بالایی برخوردار بوده و تنها توسط افراد متخصص قابل تعمیر هستند. 

دوره آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی مهندس نابغه نه تنها عیب یابی و تعمیر نمونه ماشین های لباسشویی ساده را به کارآموزان آموزش می دهد، بلکه آنها پس از این دوره می توانند به صورت حرفه ای اقدام به تعمیر ماشین های لباسشویی اتوماتیک و تمام اتوماتیک نیز نمایند. مهندس نصیریان با تخصص و مهارت بالایی که دارد، به صورت جزئی تمام آموزش های لازم را در این زمینه به تعمیرکاران ارائه می کند.

به همین دلیل آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی اتوماتیک را باید مهمترین آموزش در طی دوره آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی به شمار آوریم. تعمیرکارانی که این دوره آموزشی را با مهارت بالایی سپری کنند، به عنوان یک تکنسین حرفه ای تعمیر ماشین های لباسشویی وارد عرصه کار خواهند شد. 

آنها باید بتوانند علت بروز هرگونه مشکلی در ماشین های لباسشویی اتوماتیک را مورد بررسی قرار دهند. اگر تعمیرکاری بتواند علت مشکل در ماشین لباسشویی اتوماتیک را بیابد، می تواند به میزان تسلط و مهارت بالای خود افتخار کند. از نمونه برندهای ماشین لباسشویی اتوماتیک که در بازار موجود هستند، باید به برند سامسونگ، آبسال، بوش، دوو، ال جی، ایکس ویژن، حایر، اسنوا و … اشاره کنیم. 

تمامی این شرکت ها از به روزترین استانداردها برای تولید ماشین های لباسشویی اتوماتیک و تمام اتوماتیک استفاده می کنند. به همین دلیل کمتر می توان در این ماشین ها آسیب یا مشکلی مشاهده کرد. با این حال تکنسین های حرفه ای هر نوع ایرادی را یافته و می توانند آن را برطرف کنند. 

آموزش تعمیر موتور ماشین لباسشویی

موتور ماشین لباسشویی مهمترین قطعه ای است که در صورت خرابی در تمام عملکرد ماشین اختلال ایجاد خواهد کرد. هر ماشین لباسشویی ممکن است از یک نوع موتور خاص برخوردار باشد. از این رو تعمیرکاران باید پیش از اقدام به تعمیر موتور ماشین های لباسشویی، با انواع موتورهای ماشین آشنا شوند. 

در دوره آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی مهندس نصیریان ابتدا تمامی موتورهای ماشین لباسشویی را به کارآموزان خود معرفی کرده و سپس در مورد نحوه تعمیر آنها آموزش های لازم را در اختیار کارآموزان قرار می دهد. به طور کلی باید موتورهای ماشین لباسشویی را در دو نوع معمولی و  تسمه دار و موتورهای دیجیتالی و فاقد تسمه، دسته بندی کنیم. 

اصولا در نمونه ماشین های لباسشویی قدیمی، از موتورهای تسمه دار و معمولی استفاده می شود. تعمیر این نمونه از موتورها راحت و ساده بوده و تعمیرکاران می توانند به راحتی مشکل ماشین های لباسشویی قدیمی را دریافته و اقدام به تعمیر و برطرف کردن آن نمایند. اما موتورهای دیجیتالی از حساسیت بالاتری برخوردار بوده و به سادگی نمی توان علت خرابی آن را دریافت. 

تعمیرکاران باید به خوبی آموزش های دوره آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی را سپری کنند تا بتوانند ایراد موتورهای دیجیتالی را یافته و اقدام به برطرف کردن آن نمایند. حتی در برخی موارد ممکن است ماشین لباسشویی نیاز به تعویض موتور داشته باشد، که باید فرایند تعویض موتور توسط تعمیرکار با دقت و مهارت بالایی انجام شود. 

نحوه باز و بسته کردن موتور، مراحل نصب موتور ماشین لباسشویی، تعمیر آن و …. همگی در دوره آموزش تعمیر ماشین لباسشویی مهندس نابغه به تعمیرکاران و کارآموزان آموزش داده می شود. تنها کافیست کارآموزان در این دوره شرکت کرده و با نهایت دقت و علاقه آموزش های لازم را سپری کنند. 

تعمیرکار ماشین لباسشویی

بازار کار تعمیرات ماشین لباسشویی

ممکن است برای شما هم این سوال پیش آید که آیا کارآموزان می توانند بعد از سپری کردن دوره آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی، وارد بازار کار شوند؟ پیش از آنکه بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم، باید بگوییم حوزه تعمیرات ماشین های برقی لباسشویی، بسیار تخصصی بوده و در کنار تجربه، نیاز به مهارت آکادمیک نیز دارد. 

علت این حساسیت تعمیرات ماشین لباسشویی، وجود قطعات بسیار زیادی است که در این ماشین ها به کار رفته. از این رو تعمیرکارانی که تمایل دارند در این زمینه مشغول به فعالیت شوند، باید با دقت و حساسیت بالایی آموزش های لازم را سپری کرده باشند. مثلا المنت، شیر برقی، میکروسوئیچ، ترموستات، هیدروستات، پمپ تخلیه و … همگی از جمله قطعاتی هستند که در ماشین های لباسشویی به کار می روند.

هر یک از این قطعات وظیفه و عملکرد خاصی دارند که تنها در دوره آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی به صورت جزئی به آنها پرداخته می شود. افرادی که به صورت جزئی با تمامی این قطعات آشنا می شوند، مسلما نسبت به افراد دیگر با دقت بیشتری می توانند اقدام به تعمیر ماشین های لباسشویی نمایند. 

 همچنین تعداد افراد محدودی در کشور وجود دارند که به این حوزه کسب و کار علاقه مند باشند. پس با این تفاسیر باید بگوییم حرفه تعمیرات ماشین های لباسشویی در کشور ما، بازار کار نسبتا خوبی دارد. در این میان افرادی که به صورت حرفه ای دوره عیب یابی و تعمیر ماشین های لباسشویی را سپری کرده اند، می توانند در زمان کوتاهی اقدام به تعمیر ماشین نموده و نظر مشتری را به خود جلب کنند. 

همچنین ماشین های لباسشویی به دلیل استفاده بسیار زیاد، نیاز دارند در زمان های کوتاهی چکاپ شوند. این نیز دلیل دیگری برای رونق حرفه تعمیرات ماشین لباسشویی به شمار می رود. پس افرادی که دوره تعمیر ماشین لباسشویی را سپری می کنند، می توانند از بازار کار خود اطمینان حاصل نمایند. 

هزینه تعمیر لباسشویی دوقلو

آیا شروع به کار در حوزه تعمیرات ماشین لباسشویی نیاز به سرمایه اولیه دارد؟

هر شخصی به یک روش وارد حرفه تعمیر ماشین های لباسشویی می شود. شاید برای شروع این حرفه نیاز به سرمایه وجود داشته باشد، اما کارآموزان می توانند پیش از آغاز به کار با سرمایه اندکی دوره آموزش تعمیر ماشین های لباسشویی را دریافت کرده و سپری کنند. پس از آن با تعمیر چند ماشین لباسشویی، هزینه لازم را برای راه اندازی مکان تعمیرگاه خود به دست آورند. 

حتی برخی از افراد که پس از سپری کردن دوره آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی، بودجه کافی برای راه اندازی تعمیرگاه خود را ندارند، می توانند رزومه خود را برای نمایندگی برندهای معتبر ماشین لباسشویی ارسال کرده و زیر نظر نمایندگی ها و بدون صرف هزینه راه اندازی مشغول به فعالیت شوند. 

البته برخی از اساتید نیز به افرادی که تمایل دارند در این حوزه مشغول به فعالیت شوند، سرمایه مورد نیاز را می دهند. اما بهتر است تعمیرکاران کسب و کار خود را با اندک سرمایه ای آغاز کرده و پس از کسب درآمد، حوزه فعالیتی خود را گسترش دهند. با این کار می توانند بدون نگرانی و به صورت کارآفرینی، فعالیت خود را آغاز نمایند. 

 • پیشنهاد اختصاصی مهندس نابغه :

دوره تخصصی آموزش تعمیرات برد الکترونیکی را از این لینک مطالعه کنید.

تعمیرات ماشین لباسشویی

سوالات متداول دوره تعمیرات ماشین لباسشویی

تعمیر ماشین های لباسشویی به عنوان یک شغل فنی شناخته می شود که نیاز به تجربه و مهارت دارد. از این رو افرادی که به تازگی وارد این حرفه می شوند، نباید انتظار درآمد بسیار بالایی داشته باشند. اما آنها می توانند پس از گذراندن دوره آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی با مدرک معتبر وارد بازار شده و پس از مدت زمان کوتاهی با جلب رضایت مشتریها، به درآمد بالا برسند. 

تعمیرکاران پس از دریافت مدرک آموزش تعمیر ماشین لباسشویی، نیاز به تجهیزات خاصی برای آغاز فعالیت خود در این حوزه دارند. این تجهیزات عبارتند از آچار بوکس، هویه، دریل شارژی، قلع کش، انبر قفلی، انواع آلن، دم باریک، انبردست، آچار فرانسه، آچار مخصوص فنر بازکن، انواع پیچ گوشتی، آچار یک سر رینگ و آچار یک سر تخت.

بله. دوره آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی برای کسانی که تمایل دارند از مقدماتی تا پیشرفته با نحوه تعمیر انواع ماشین های لباسشویی آشنا شوند، مناسب است. آنها می توانند به صورت مادام العمر نیز پشتیبانی مهندسان نابغه را داشته باشند.  

در دوره آموزش تعمیر ماشین لباسشویی که به صورت بیش از 20 ساعت ویدئو آموزشی در اختیار شما قرار می گیرد، مهندس افشین نصیریان به صورت عملی تمام آموزش های لازم را در خصوص تعمیر انواع ماشین های لباسشویی در اختیار شما قرار می دهد. 

افرادی که در دوره آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی شرکت می کنند، با انواع لباسشویی های سطلی درب از بالا و درب از جلو اتوماتیک، انواع ارورها و نحوه تشخیص آنها در زمان کوتاه، انواع قطعات مصرفی و علائم خرابی آنها، تعمیر قسمت های مختلف ماشین لباسشویی همچون بلبرینگ، کمک فنرها و …، انواع آبریزی و نشتی آب و موارد دیگر آشنا شده و در خصوص آنها آموزش های لازم را دریافت خواهند کرد. 

اساتید دوره

استاد افشین نصیریان
مهندس افشین نصیریان
(بنیانگذار مهندس نابغه - مدرس تخصصی تعمیر برد های الکترونیکی)
بنیانگذار وبسایت مهندس نابغه، مدرس دوره‌های آموزشی تعمیر برد الکترونیکی لوازم خانگی هستم. از سال 1392 یادگیری را آغاز کردم، در این سال ها بیش از 3 هزار کارآموز به صاحب کسب و کار شخصی شدند و بسیاری از این دانش پذیران امروز نماینده مهندس نابغه در شهر خود هستند.

استاد دوره

استاد افشین نصیریان
مهندس افشین نصیریان
بنیانگذار مجموعه‌ی مهندس نابغه
دوره آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی

دوره جامع تعمیر لباسشویی بیش از 20 ساعت آموزش و پشتیبانی مادام العمر خیال شما را بابت پیش برد مسیرتان راحت خواهد کرد، میتوانید با مراجعه به صفحه این دوره و مطالعه موارد ذکر شده تمام پیش فصل ها را مطالعه کنید و با دیدن ویدیو معرفی با مهندس افشین نصیریان،استاد این دوره و تمام دوره های سایت مهندس نابغه آشنا شوید، ما در تمام مسیر کسب و کارتان همراه شما خواهیم بود.

3,490,000 تومان

 • 3000 تعداد شرکت‌کنندگان
 • 2 تعداد دیدگاه‌ها
آموزش تعمیرات برد الکترونیکی

خودتان را برای شروع کسب و کار و تحول مسیر موفقیتتان آماده کنید، با دوره تخصصی تعمیر برد مهندس نابغه شما صاحب کسب و کار خود خواهید شد و به درآمد خواهید رسید،این دوره ی کاملا جامع تمام نیاز های شما را برای موفقیت در این حوزه فراهم میکند،ما در تمام مسیر کسب و کارتان همراه و پشتیبان شما خواهیم بود.

9,860,000 تومان

 • 7000 تعداد شرکت‌کنندگان
 • 16 تعداد دیدگاه‌ها

ثبت‌نام در دوره

3,490,000 تومان

دیدگاه‌ها

 1. احسان

  مهندس جان یخورده تو این شرایط هوای جوانا رو داشته باشید تا چند روز پیش دو تومن بود یهو شد سه و خورده کسی که میخواد استارت بزنه وسیله بخره مغازه بگیره این مبلغ تو شهرستان براش خیلیه شرایط مملکت و بی پولی رو هم در نظر بگیرید بعد گرون کنید تقریبا دو برابر کردید

  • مهندس نابغه

   سلام احسان جان وقتت بخیر
   آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی در واقع مدت زیادی در تخفیف بود و الان برگشت به قیمت اولیه و اصلی.
   حتما در آینده نزدیک تخفیف های خوبی اعمال خواهد شد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *